PETRODIST 400 – Destylacja ropy naftowej

Zestaw do destylacji ropy naftowej Wg ASTM D 2892 TBP oraz ASTM D-5236. System ten daje możliwość prowadzenia destylacji różnych próbek zgodnie z wymienionymi normami ASTM w warunkach laboratoryjnych.
Procesy TBP i Pot Still mogą być prowadzone sekwencyjnie lub na zmianę z uwagi na wspólny odbieralnik. System jest wyposażony w centralny komputer kontrolny, źródło próżni oraz system do termostatowania wszystkich elementów. Kontrola parametrów procesu, odbieralnika frakcji oraz systemu przechowywania i oceny odbywa się poprzez jeden centralny sterownik, oprogramowanie i komputer. Odbiór frakcji jest ustawiany automatycznie w oparciu o wstępnie zadane temperatury cięcia frakcji lub w oparciu o przepełnienie odbieralnika. 12-to cylindrowy odbieralnik frakcji przystosowany jest do pracy z próżnią. Wyniki oraz krzywa TBP w % wag. i % obj. są drukowane po ponownym zważeniu pozostałości. Przebieg destylacji wg ASTM D-5236 odbywa się w pełni automatycznie, natomiast
wg ASTM D-2892 wymaga zmiany odbieralnika po każdym uruchomieniu etapu pod innym ciśnieniem. Aparat do pracy wymaga źródła wody, azotu, elektryczności i skompresowanego powietrza. Dla wymrażarki potrzebny jest suchy lód lub ciekły azot, opcjonalnie kriostat immersyjny.

 

Szczegóły

Karta Katalogowa:

PETRODIST 400   PILODIST-Katalog

Producent:

Pilodist

Norma:

ASTM D 2892, ASTM D 5236